Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve středu, dne 1. února 2006, byl zrušen herní server GameZone.cz, budovaný několik let za pomocí mnoha schopných adminů a podporovaný celou řadou hráčů. Byl to snad jediný český server, kde jste si mohli zahrát hry jako Age of Empires, Call of Duty, Quake, Soldat, Unreal Tournament apod. - a to zcela zdarma, bez jakýchkoliv poplatků, byla pouze nutnost vlastnit požadovanou hru.

Bojler (šéfredaktor bývalého GZ) napsal:
Admini, redaktori, kamaradi...

Tezko se mi to pise, protoze mam k cele veci citovy vztah. Bohuzel je mou povinosti vam oznamit, ze projekt GameZone, tak jak jste ho znali, na konci unora konci. Jsme ucastniky grandiozni svinarny, kdy se za nasimi zady domluvilo predani GZ Danu Miksovskemu, majiteli spolecnosti ProGamers. O celem osudu GZ, projektu, ktery od jeho pocatku v roce 2000 i pres prekazky ze strany majitele - Ceskeho Telecomu - pilujeme podle naseho nejlepsiho uvazeni, bylo rozhodnuto bez nas. Dozvedeli jsme se to dnes, chvilku pred tim, nez Telecom podepsal smlouvu s panem Miksovskym, v dobe, kdy jiz neslo nic delat...

Mnozi z vas vedeli, ze uz od pulky minuleho roku cekame na nove servery, ktere nam Telecom akorat sliboval a my slibovali vam... Skutecnost byla takova, ze cela dodavka v hodnote 3 milionu korun (cca 30 serveru) davno prisla, ale sla do rukou pana Misovskeho, ktery si tak krasne stihl okopirovat celou GameZone a pripravit se na bezproblemovy prechod po dostani se k moci...

Svinarna nejvetsiho kalibru, verna jmenu ProGamers. Nemam k tomu co jineho rici.

GameZone pobezi do konce unora, co prijde potom, nevim. K moci se dostane pan Miksovsky a projekt nejakym zpusobem povede dale. Pravdepodobne hodne z vas bude chtit pretahnout na svou stranu... Nebudu vam rikat co delat a co ne, to je vase volba, ale jedno k tomu reknu - osobne mam k PG totalni odpor a nikdy pro ne nic delat nebudu.

Planujeme rozjeti nove GameZone s jimym partnerem v pozadi, pokud se to podari, pocitame s vami se vsemi. Kdo bude mit zajem, radi ho uvitame a pribereme do tymu.

Dovolte mi vam vsem podekovat za praci, co jste pro GameZone a jeji hrace delali. Vetsinou se vam za odmenu dostavalo jen nadavek ze strany vecne nevdecnych hracu, ale i presto jste to delali s chuti a radi. Za to vam vsem patri muj dik. Dekuji vam vsem za spolupraci, mrzi me, ze jsem nestihl vsechny poznat osobne a pokud jsem vam nekdy v necem ukrivdil, omlouvam se. Mam vas vsechny rad a budete mi chybet.

Ondra Gazda alias Bojler

Zde je prohlášení ProGamers:
Od 1.2.2006 dochází na portálu GameZone k mnoha zmenám, od kterých si slibujeme zkvalitnení obsahu portálu a tím i zvýšení vaší spokojenosti se svou GameZonou. Nejvetší novinkou je zarazení GameZone turnaju do seriálu Mistrovství Ceské republiky v pocítacových hrách 2006 a finálové boje na INVEXCUPU. Turnaje ve hrách Age of Empires III, Call of Duty, Counter-Strike: Source, Enemy Territory, FIFA 06, NHL 06 a Unreal Tournament 2004 pak budou soucástí tzv. GameZone Cupu, dotace techto turnaju pro rok 2006 je minimálne 600 000,- Kc. Nejlepší hráci/týmy techto turnaju si navíc vybojují úcast na finále na veletrhu Invex.

Naší snahou je úspešné pokracování již zapocatých turnaju, navázání na úspešné seriály a zvýšení kvalitu novinek a clánku na portálu GameZone. Proto k již osvedceným redaktorum GameZone pridáme radu dalších se zkušenostmi z jiných portálu. V oblasti turnaju a jejich administrace chceme dosáhnout vetší profesionality, nemely by se tak opakovat nekteré chyby z minulosti. Naším hlavním cílem je, aby se server GameZone stal patronem každého hráce, zacátecníka i zkušeného „parana“. Na nové GameZone bude více podporovaných her vcetne Call of Duty 2, Battlefield 2 anebo Quake 4, více bude i turnaju o hodnotné ceny.

Prichystali jsme, díky Telefonice - majiteli ceského Telecomu, zcela nové servery (lepší v CR nenaleznete) navíc nove nastavované teamem ProGamers, které by mely bez problému zvládat nápor hrácu. Nove nabízíme pomocnou ruku pri organizaci vašich lanek kdy s pomocí partneru projektu ProGamers budeme schopni preklenout problémy provázející organizaci leckterých turnaju. Novinkou je i vetší provázání se sítí pocítacových heren PG Cyber café - práve zde budou každý týden probíhat turnaje a reporty z techto turnaju, výsledky a rozhovory naleznete na své GameZone. S radostí musíme zmínit i užší provázání portálu GameZone s internetovou gamingovou televizí PG24 - práve vy budete mít vetší možnost ovlivnit jaký program bude v této televizi vysílán.

Na záver - Ceský Telecom podepsal s platností od 1. února 2006 smlouvu se spolecností ProGamers. Stáváme se tak správcem herního portálu GameZone, když kontrakt stávajícímu provozovateli, spolecnosti Allstar, nebyl prodloužen. Rozjezd podobného projektu „na zelené louce“ je nelehký , proto Vás prosím zejména v pocátcích o urcitou dávku shovívavosti. Jestliže narazíte na nejaký nedostatek, upozornete na nej v príslušných diskusních fórech anebo na mailu sugar@gamezone.cz .

Michal „Sugar“ Sztemon, šéfredaktor GameZone

pokud chcete se hcete o této katastrofě dozvědět více, nebo podpořit petici navštivte tyto stránky